Tarptautinis seminaras apie Holokaustą

Šiais mokslo metais vyko tarptautinis seminaras nuotoliniu būdu, kurį organizavo Olgos Lengyel institutas (TOLI, Niujorkas, Jungtinės Amerikos Valstijos) bendradarbiaudamas su Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti sekretoriatu bei Lietuvos žydų bendruomene „Mokymas apie Holokaustą ir žmogaus teisių pažeidimus“.

Seminare buvo pakviesti dalyvauti 40 Lietuvos mokytojų. Aštuoniose seminaro sesijose dalyvavo Utenos Adolfo Šapokos gimnazijos istorijos mokytoja D. Dūdėnienė. Paskaitas skaitė lektoriai iš Lietuvos, Lenkijos ir JAV: prof. S. Sužiedėlis, prof. Š. Liekis, dr. V. Altskan, lektorė L. Lempertienė bei lektorė K. Laziuk. Seminaro dalyviai turėjo virtualų susitikimą su A. Raberman, išgyvenusia Holokaustą. Metodinius užsiėmimus organizavo O. Nestian-Sandu, o Tarptautinės komisijos sekretoriato įgyvendinamą švietimo veiklą pristatė I. Vilkienė.

Šios programos dalyviai – mokytojai – turėjo praktinę galimybę panaudoti žinias ir organizuoti lokalius projektus su savo mokiniais. Mokytojai, dalyvavę programoje, galėjo teikti paraišką finansavimui gauti. Šią programą dalinai finansuoja Geros valios fondas.