Company Logo

Egzaminatorius

Gimnazijoje naudojama šiuolaikiška ir efektyvi internetinė sistema, padedanti mokytojui ruošti, o mokiniams ruoštis brandos egzaminams

Dabar prisijungę

Dabar svetainėje 378 svečiai (-ių) ir narių nėra

steam

Erasmus+ LELETO leidinys
leleto leleto

Žydų ir lietuvių praeitis pasakoja dabarčiai

Projekto organizatoriai ir vykdytojai yra Utenos Adolfo Šapokos gimnazijos 1–4 klasių mokiniai. Projektu siekiama ugdyti pilnavertę, atvirą, pilietišką ir atsakingą asmenybę. Šiam tikslui pasiekti mokiniai asmeniškai ir individualiai susipažins su gimtajame Utenos krašte gyvenusių žydų istorija, kultūra, kraštiečių gyvenimo būdu, rinkdami informaciją edukacinių išvykų metu, susitikdami su krašto žmonėmis kelionės po Utenos kraštą metu susipažins su Holokausto – žydų genocido – reiškiniu, aiškinsis ir mokysis vertinti asmeniškai kaip ši skaudi patirtis palietė vietinius Utenos krašto ir visos Lietuvos gyventojus.

Mokiniai, konsultuojami istorijos mokytojų J. Baltuškienės ir D. Dūdėnienės bei tikybos mokytojo N. Rastenio, parengs ir dalyvaus teatralizuotame skaityme „Žydų ir lietuvių praeitis pasakoja dabarčiai“. Apie projekto veiklas gimnazijos bendruomenė bus informuojama gimnazijos tinklalapyje ir laikraštyje „Paupėja“. Plačiau apie projektą.

Utenos Adolfo Šapokos gimnazijos parengtas projektas: „Žydų ir lietuvių praeitis pasakoja dabarčiai“ gavo TOLI (JAV) instituto paramą.

 

Projekto renginiai:

Susitikimas su savanoriu iš Austrijos

Kovo 16 d. 3b ir 4b klasių mokiniai dalyvavo Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejaus kasmetinio projekto „Savanoris iš Austrijos, iš organizacijos Gedenkdienst“ veiklose. Pagal šį projektą į gimnaziją atvyko Florian Edlinger, vienerius metus dirbantis ir savanoriaujantis žydų muziejuje Vilniuje. Svečias susitikimo su mokiniais metu kalbėjosi ir diskutavo Holokausto, antisemitizmo, stereotipų temomis.


Skaityti daugiau...

Gimnazijoje paminėta Tarptautinė Holokausto aukų atminimo diena

Sausio 27 d. gimnazijoje paminėta Tarptautinė Holokausto aukų atminimo diena, kuri yra minima demokratiškose valstybėse. Jau ne pirmus metus visuomeninė organizacija Pasaulio žydų kongresas (The World Jewish Congress) kviečia prisijungti prie iniciatyvos „MES PRISIMENAME# / WE REMEMBER#“.


Skaityti daugiau...

Istorijos ir teisės pagrindų pamokos kitose edukacinėse erdvėse

Lapkričio 26 d. trečių klasių mokiniams buvo labai intensyvi – išvykos į Vilnių metu dalyvavome bent keliuose edukaciniuose užsiėmimuose. Vilniaus Gaono žydų muziejuje per pasaulinio garso dailininko, kilusio iš Vilniaus, Samuelio Bako gyvenimo istoriją susipažinome su XX a. žydų tragišku likimu. Dalyvavome edukacijoje „Tapyba žodžiais“, pritaikant menas.samuelisbakas.lt portalą.


Skaityti daugiau...

Gimnazistės dalyvavo meninio skaitymo konkurse

Spalio 15 d. Lėja Šapolaitė (4b) ir Karolina Kamarauskaitė (4a) dalyvavo kasmetiniame respublikiniame meninio skaitymo konkurse „Tylios sienos, žodžių paliestos“. Konkursą organizavo Kauno IX forto muziejus ir Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti.


Skaityti daugiau...

Integruota istorijos, pilietinio ugdymo, doros ir muzikos pamoka

Rugsėjo 22 d. gimnazistai pagerbė Lietuvos žydų genocido aukų atminimą. Gimnazijos bibliotekoje vyko integruota istorijos, pilietinio ugdymo, doros ir muzikos pamoka-teatralizuoti skaitymai. Pamokos tema – „Mažiausia pasaulio biblioteka“.


Skaityti daugiau...

Išvyka į Salaką

Rugsėjo 14 d. Utenos Adolfo Šapokos gimnazijos antrų klasių mokiniai, vykdydami TOLI instituto (JAV) remiamą projektą „Žydų ir lietuvių praeitis pasakoja dabarčiai“, lankėsi Zarasų rajono Salako miestelyje, Degučių seniūnijoje esančiame Krakynės miške bei šalia Utenos esančiame Rašės miške.


Skaityti daugiau...

Pažintis su gimtojo Utenos miesto istorija

Birželio mėn. 1–2 klasių mokiniai, dalyvaudami projekte „Žydų ir lietuvių praeitis pasakoja dabarčiai“, nusprendė kūrybiškai, savarankiškai, prisitaikydami prie šiandienos epidemiologinės situacijos, susipažinti su gimtojo Utenos miesto istorija.


Skaityti daugiau...

Gimnazistai paminėjo Bernardo Louno 100-ąsias gimimo metines

Birželio 7 d. mūsų gimnazijos pirmokai ir antrokai kartu su savo mokytojais, vykdydami TOLI instituto (JAV) remiamą projektą „Žydų ir lietuvių praeitis pasakoja dabarčiai“, siekdami geriau pažinti gimtojo miesto ir žydų istoriją, susipažinti su žymaus mokslininko ir visuomenininko veikla dalyvavo pažintinėjė ekskursijoje „Bernardo Louno šeimos takais Utenos mieste“.


Skaityti daugiau...

Tarptautinis seminaras apie Holokaustą

Šiais mokslo metais vyko tarptautinis seminaras nuotoliniu būdu, kurį organizavo Olgos Lengyel institutas (TOLI, Niujorkas, Jungtinės Amerikos Valstijos) bendradarbiaudamas su Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti sekretoriatu bei Lietuvos žydų bendruomene „Mokymas apie Holokaustą ir žmogaus teisių pažeidimus“. Seminare buvo pakviesti dalyvauti 40 Lietuvos mokytojų. Aštuoniose seminaro sesijose dalyvavo ir mūsų gimnazijos istorijos mokytoja D. Dūdėnienė.


Skaityti daugiau...

Tarptautinės Holokausto aukų atminimo dienos minėjimas

Sausio 27-ąją visas pasaulis mini Tarptautinę Holokausto aukų atminimo dieną ir prisimena šešių milijonų nužudytų žydų tragediją. Šią savaitę gimnazistai, pagerbdami Holokausto aukas, prisijungia ir palaiko Nacionalinės švietimo agentūros parengto vaizdo pamokų ciklo vyresnių klasių mokiniams ir mokytojams idėją. Istorijos ir pilietinio ugdymo pamokose prisimenamas iškilus Lietuvos žydų tautos išminčius Vilniaus Gaonas.


Skaityti daugiau...

Mes — VU partneris

vu 2005 m. su Vilniaus universitetu pasirašyta bendradarbiavimo sutartis

Paieška

VILNIUS TECH klasė

vgtu
Nuo 2013 m. rugsėjo 1 d. gimnazijoje įsteigta VILNIUS TECH klasė
Prašymas dėl priėmimo į VILNIUS TECH klasę

Pamokų laikas

1.  8.008.45

2.  8.559.40

3.  9.5010.35

20 min. – valgo I klasės

4.  10.5511.40

20 min. – valgo II klasės

5.  12.0012.45

25 min. – valgo III–IV klasės

6.  13.1013.55

7.  14.0514.50

8.  15.0015.45

Abituriento atmintinė

Lietuvos moksleivių sąjunga kartu su NEC ir LAMA BPO parengė atmintinę abiturientams
© 2005–2017 Utenos Adolfo Šapokos gimnazija