Company Logo

Egzaminatorius

Gimnazijoje naudojama šiuolaikiška ir efektyvi internetinė sistema, padedanti mokytojui ruošti, o mokiniams ruoštis brandos egzaminams

Dabar prisijungę

Dabar svetainėje 20 svečiai (-ių) ir narių nėra

steam

Erasmus+ LELETO leidinys
leleto leleto

Žydų ir lietuvių praeitis pasakoja dabarčiai

Projekto organizatoriai ir vykdytojai yra Utenos Adolfo Šapokos gimnazijos 1–4 klasių mokiniai. Projektu siekiama ugdyti pilnavertę, atvirą, pilietišką ir atsakingą asmenybę. Šiam tikslui pasiekti mokiniai asmeniškai ir individualiai susipažins su gimtajame Utenos krašte gyvenusių žydų istorija, kultūra, kraštiečių gyvenimo būdu, rinkdami informaciją edukacinių išvykų metu, susitikdami su krašto žmonėmis kelionės po Utenos kraštą metu susipažins su Holokausto – žydų genocido – reiškiniu, aiškinsis ir mokysis vertinti asmeniškai kaip ši skaudi patirtis palietė vietinius Utenos krašto ir visos Lietuvos gyventojus.

Mokiniai, konsultuojami istorijos mokytojų J. Baltuškienės ir D. Dūdėnienės bei tikybos mokytojo N. Rastenio, parengs ir dalyvaus teatralizuotame skaityme „Žydų ir lietuvių praeitis pasakoja dabarčiai“. Apie projekto veiklas gimnazijos bendruomenė bus informuojama gimnazijos tinklalapyje ir laikraštyje „Paupėja“. Plačiau apie projektą.

Utenos Adolfo Šapokos gimnazijos parengtas projektas: „Žydų ir lietuvių praeitis pasakoja dabarčiai“ gavo TOLI (JAV) instituto paramą.

 

Projekto renginiai:

Diskusijų stalas apie projekto veiklas

Lapkričio 16 d., minėdami tarptautinę Tolerancijos dieną, mokiniai parengė ir, bendradarbiaudami su istorijos bei kitų dalykų mokytojais, pakvietė Utenos Adolfo Šapokos gimnazijos bendruomenę į apskritą diskusijų stalą apie projekto „Žydų ir lietuvių praeitis pasakoja dabarčiai II“ veiklas.


Skaityti daugiau...

Kultūrinės edukacijos užsiėmimas „Mano kaimynas – Nobelio premijos laureatas“

Spalio 7 ir 12 dienomis 2a ir 2b klasių mokiniai kartu su istorijos mokytoja dalyvavo Utenos Kraštotyros muziejaus Kultūrinės edukacijos užsiėmime „Mano kaimynas – Nobelio premijos laureatas“. Atlikdami pateiktas užduotis, mokiniai geriau pažino Utenos žydų bendruomenės istorinį palikimą, per Utenos miesto istoriją, ekonomiką bei kultūrą tyrinėjo tarpukario laikotarpio Utenos miesto gyvenimą, suprato, kad gimtajame mieste sugyveno dvi didelės bendruomenės – lietuviai ir žydai.


Skaityti daugiau...

Edukacinė išvyka į Kėdainius ir Vilkiją, įgyvendinant projekto „Žydų ir lietuvių praeitis pasakoja dabarčiai“ veiklas

Spalio 11 d. grupė 1a ir 4b klasės mokinių dalyvavo edukacinėje išvykoje į Kėdainius ir Vilkiją. Tai buvo TOLI (JAV) Instituto remiamo projekto „Žydų ir lietuvių praeitis pasakoja dabarčiai“ viena iš veiklų. Lydimi Kėdainių daugiakultūrinio centro edukatorės mokiniai dalyvavo pamokoje-ekskursijoje po judėjų, katalikų, reformatų ir stačiatikių maldos namus, aiškinosi šių religinių konfesijų skirtumus ir panašumus, atliko užduotis.


Skaityti daugiau...

Gimnazistai paminėjo Lietuvos žydų genocido aukų atminimo dieną

Rugsėjo 21 d. 1a klasės mokiniai per pilietiškumo ugdymo pagrindų pamoką minėjo Lietuvos žydų genocido aukų atminimo dieną, kuri Lietuvoje minima rugsėjo 23 d. Pamokos metu mokiniai dalyvavo respublikinėje pilietinėje iniciatyvoje „Atminties kelias“. Pamoka vyko kitose erdvėse, ne klasėje, kaip įprasta. Šią dieną mokiniai, lydimi klasės vadovės ir pilietiškumo ugdymo pagrindų mokytojos aplankė Skaistašilio (Rašės) miške esančius Žydų genocido kapus ir paminėjo 81-erius metus nuo Holokausto pradžios Lietuvoje.


Skaityti daugiau...

Susitikimas su savanoriu iš Austrijos

Kovo 16 d. 3b ir 4b klasių mokiniai dalyvavo Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejaus kasmetinio projekto „Savanoris iš Austrijos, iš organizacijos Gedenkdienst“ veiklose. Pagal šį projektą į gimnaziją atvyko Florian Edlinger, vienerius metus dirbantis ir savanoriaujantis žydų muziejuje Vilniuje. Svečias susitikimo su mokiniais metu kalbėjosi ir diskutavo Holokausto, antisemitizmo, stereotipų temomis.


Skaityti daugiau...

Gimnazijoje paminėta Tarptautinė Holokausto aukų atminimo diena

Sausio 27 d. gimnazijoje paminėta Tarptautinė Holokausto aukų atminimo diena, kuri yra minima demokratiškose valstybėse. Jau ne pirmus metus visuomeninė organizacija Pasaulio žydų kongresas (The World Jewish Congress) kviečia prisijungti prie iniciatyvos „MES PRISIMENAME# / WE REMEMBER#“.


Skaityti daugiau...

Istorijos ir teisės pagrindų pamokos kitose edukacinėse erdvėse

Lapkričio 26 d. trečių klasių mokiniams buvo labai intensyvi – išvykos į Vilnių metu dalyvavome bent keliuose edukaciniuose užsiėmimuose. Vilniaus Gaono žydų muziejuje per pasaulinio garso dailininko, kilusio iš Vilniaus, Samuelio Bako gyvenimo istoriją susipažinome su XX a. žydų tragišku likimu. Dalyvavome edukacijoje „Tapyba žodžiais“, pritaikant menas.samuelisbakas.lt portalą.


Skaityti daugiau...

Gimnazistės dalyvavo meninio skaitymo konkurse

Spalio 15 d. Lėja Šapolaitė (4b) ir Karolina Kamarauskaitė (4a) dalyvavo kasmetiniame respublikiniame meninio skaitymo konkurse „Tylios sienos, žodžių paliestos“. Konkursą organizavo Kauno IX forto muziejus ir Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti.


Skaityti daugiau...

Integruota istorijos, pilietinio ugdymo, doros ir muzikos pamoka

Rugsėjo 22 d. gimnazistai pagerbė Lietuvos žydų genocido aukų atminimą. Gimnazijos bibliotekoje vyko integruota istorijos, pilietinio ugdymo, doros ir muzikos pamoka-teatralizuoti skaitymai. Pamokos tema – „Mažiausia pasaulio biblioteka“.


Skaityti daugiau...

Išvyka į Salaką

Rugsėjo 14 d. Utenos Adolfo Šapokos gimnazijos antrų klasių mokiniai, vykdydami TOLI instituto (JAV) remiamą projektą „Žydų ir lietuvių praeitis pasakoja dabarčiai“, lankėsi Zarasų rajono Salako miestelyje, Degučių seniūnijoje esančiame Krakynės miške bei šalia Utenos esančiame Rašės miške.


Skaityti daugiau...

Mes — VU partneris

vu 2005 m. su Vilniaus universitetu pasirašyta bendradarbiavimo sutartis

Paieška

VILNIUS TECH klasė

vgtu
Nuo 2013 m. rugsėjo 1 d. gimnazijoje įsteigta VILNIUS TECH klasė
Prašymas dėl priėmimo į VILNIUS TECH klasę

Pamokų laikas

1.  8.008.45

2.  8.559.40

3.  9.5010.35

4.  11.0011.45

5.  12.0512.50

6.  13.0013.45

7.  13.5514.40

8.  14.4515.30

Abituriento atmintinė

Lietuvos moksleivių sąjunga kartu su NEC ir LAMA BPO parengė atmintinę abiturientams
© 2005–2017 Utenos Adolfo Šapokos gimnazija