Sporto šventė gimnazijoje

Jau keletą metų Utenos Adolfo Šapokos gimnazijoje pagal projektą „Vaikų ir jaunimo olimpinis ugdymas šalies mokyklose“ ir pagal iš anksto numatytą ir pasirinktą programą vykdomos olimpinės žaidynės. Šiemet sporto šventėje dalyvavo pirmų ir trečių klasių gimnazistai, kurie turėjo varžytis net šešiose rungtyse. Žaidynėse dalyvavo penkios pirmosios ir šešios trečiosios klasės, nes į šventę kviesti kitų gimnazijų atstovai dalyvauti atsisakė.

Kaip „Utenos dienai“ tvirtino šio projekto vykdytoja mokytoja metodininkė Aldona Leipuvienė, šventė paprastai vyksta tuo metu, kai antrokai laiko egzaminus ir gimnazijoje nevyksta pamokos, todėl trečiokams ir pirmokams, plėtojant olimpinį judėjimą ir propaguojant sveiką gyvenimo būdą bei skatinant mokinių aktyvumą kūno kultūros pamokose, organizuojama ši šventė. Pasak A. Leipuvienės, mokiniai jai ruošiasi iš anksto. Ankstesniais metais buvo išrinkta olimpinės dienos emblema bei sugalvotas šūkis, o šiemet – pagamintas deglas, kurį per mokyklos stadioną nešė geriausia gimnazijos sportininkė Ieva Zarankaitė. Po iškilmingo atidarymo, kurio metu visus susirinkusius sveikino gimnazijos direktoriaus pavaduotoja Nijolė Šulgienė, buvo apdovanoti ne tik geriausi mokyklos sportininkai, bet ir geriausiai kūno kultūros pamokas lankantys bei aktyviai jose sportuojantys gimnazistai. Sportiškiausiais mokiniais šiemet pripažinti Ieva Zarankaitė, Laura Umaraitė, Mindaugas Babelis, Dovilė Būgaitė ir Miglė Rakauskaitė. Šiems sportininkams įteikti gimnazijos tėvų komiteto prizai. Jais apdovanoti ir kiti mokiniai.

Sporto šventė prasidėjo kliūčių ruožu, kuris tęsėsi visu stadiono bėgimo taku. Jį turėjo įveikti po dvi mergaites ir po du berniukus iš kiekvienos klasės. Kliūčių ruože pajėgiausi buvo 1b ir 3b klasių jaunieji sportininkai. Šią sporto rungtį pakeitė estafetinis bėgimas, kuriame dalyvavo dvigubai daugiau merginų ir vaikinų. Laimėtojais pripažinti jau minėti 1b ir 3g gimnazistai. 60 m bėgime pajėgiausia tarp trečiokių buvo geriausia mokyklos sportininkė I. Zarankaitė (3g), po jos atbėgo Agnė Šapokaitė (3d) ir Ieva Liobytė (3a). Tarp vaikinų nepralenkiamas buvo Vidas Maslauskas (3a), antras – Lukas Grašys (3g), trečias – Eligijus Sukarevičius (3c). Toje pačioje rungtyje iš pirmokų greičiausiai atbėgo ir nugalėjo D. Būgaitė (1b), po jos – M. Rakauskaitė (1c) ir Živilė Židonytė (1d). Tarp vaikinų greičiausias buvo Dovydas Treinys (1b), antras – Marius Šuminas (1d), trečias – Ernestas Kudeliovas (1c).

Jauniesiems sportininkams teko neįprasta užduotis – kimštas kamuolys. Tai buvo įdomi, tačiau ne visiems įveikiama naujovė. Šioje rungtyje dalyvavo po dvi merginas ir du vaikinus. Nugalėtojomis tapo I. Zarankaitė ir pirmoke Ugnė Kučinskaitė, o tarp vaikinų kamuolį toliausiai nusviedė pirmokas Jokūbas Kasparas Jurkaitis ir trečiokas Lukas Kibickas.

Stadione tuo pat metu virė kovos kvadrato aikštelėje ir virvės traukimo rungtyje. Kvadratą mokiniai žaidė su dideliu kamuoliu, kurį ne visada sekėsi sėkmingai permesti per aikštelę. Nugalėtojais pripažinti 1e ir 3c gimnazistai. Virvės traukimo rungtyje, kuriai vadovavo mokytojas metodininkas Rimvydas Vaitkus, taip pat netrūko emocijų ir puikaus sirgalių palaikymo, kai komandos po aštuonis mokinius (keturios merginos ir tiek pat vaikinų) tiesiog rausdavo stadiono dangą, norėdami vieni kitus įveikti ir pasirodyti stipriausiais. Laimėtojais tapo 1e, kuri įveikė 1b, ir 3a, finale nugalėjusi bendraklasius iš 3c.

Nugalėtojai buvo apdovanoti olimpiniais medaliais ir prizais, o sportiškiausiai klasei, kuria tapo 1b, įteikta pereinamoji taurė. Antroje vietoje liko 3c, o trečioje 3a klasės.

V.Ridikas „Utenos diena“

Sporto šventės akimirkos: