Renginys „Bibliotekų metai“

Biblioteka – žmogaus dvasinių vertybių lobynas

„Lietuva, būk laisva!“– tokiais žodžiais pradėtas kovo 10 d. Utenos Adolfo Šapokos gimnazijoje vykęs Lietuvos nepriklausomybės dienos minėjimas bei „Bibliotekų metų“ atidarymas. Į šį renginį gimnazijos moksleivius sukvietusios istorijos mokytojos Birutė Kairienė, Daiva Dūdėnienė bei Jolita Baltuškienė siekė parodyti šios svarbios datos prasmę, o bibliotekos vedėja Vida Gudelienė oficialiai atidarė bibliotekų metus ir už savo veiklą gavo mokinių ir mokytojų padėkas. Tikimasi, jog tokie renginiai padės jauniems asmenims geriau pažinti bibliotekoje vykstančias veiklas, paskatins labiau domėtis literatūra ir skaityti. Renginio metu pristatyta mokinių darbų paroda „Peizažas kaligrafiškai“.

Taip pat šią popietę prisiminti Adolfo Šapokos 110-osioms gimimo metinėms skirti renginiai. Vienas iš jų – vasario 3 d. vykusi edukacinė gimnazijos moksleivių išvyka į Lietuvos Respublikos seimą ir Valdovų rūmus. Šios išvykos dalyviai galėjo iš arti susipažinti su istoriko, „Lietuvos istorijos“ redaktoriaus Adolfo Šapokos asmenine biblioteka, kurią pristatė buvusi gimnazijos moksleivė, gidė Irena Kaminskaitė. Ne vienam šio renginio dalyviui iškilo klausimas – kodėl šio žymaus asmens biblioteka saugoma Vilniaus Valdovų rūmuose, o ne jo vardu pavadintoje gimnazijoje, todėl 10 klasės moksleivės pristatė argumentus šia tema, o susirinkusieji taip pat galėjo pareikšti savo nuomonę. Gimnazistai galėjo ne tik pasiklausyti kelionės įspūdžių bei peržiūrėti išvykos nuotraukas, bet ir paklausyti gyvai deklamuojamų V. Visockienės bei savos kūrybos eilių.

Karolina Bieliauskaitė 4e

Renginio akimirkos: