Sveikiname respublikinio konkurso „Laiškas bendraamžiui“ laureates – A.Kraujalytę ir P.Židulytę

Mūsų gimnazijos 2e klasės mokinės Augustina Kraujalytė ir Paulina Židulytė (mokyt. Gritana Tūzienė) dalyvavo rašinio „Laiškas bendraamžiui“ konkurse, kuris yra projekto „2015 Europos metai vystymuisi: Dalyvauk ir įsitrauk į vystomojo bendradarbiavimo veiklą“ dalis.

Laiško esmė – įsijausti į jauno žmogaus, gyvenančio Afganistane, Baltarusijoje, Gruzijoje, Moldovoje arba Ukrainoje, kasdienį gyvenimą ir perduoti aktualias mintis kitam jaunam žmogui, gyvenančiam už kelių šimtų, o gal ir tūkstančių kilometrų.

Pagrindiniai vertinimo kriterijai buvo: minties originalumas, atitikimas tikrovei, kūrybiškumas, atsiribojimas nuo faktinės ir statistinės informacijos apie pasirinktą šalį. Augustina rašė laišką iš Afganistano, o Paulina – iš Moldovos. Jų rašiniai bus susegti į knygą, kurią įteiks LR Užsienio reikalų ministerijai ir VU bibliotekai. Virtuali knygos versija talpinama įvairiuose su Globaliuoju švietimu ir Vystomuoju bendradarbiavimu susijusiuose tinklapiuose.

Konkurso laureatės: