Gimnazistų viešnagė Minske

Spalio 28–30 d. mūsų gimnazijos mokiniai V.Kvaselytė (1a), V.Subačiūtė (1c), R.Kovalskytė (2c), R. Reišytė (2c), R.Rastenytė (2b), G.Kaušylaitė (2b), U.Žiaukaitė (2b) ir mokytojos J.Butkienė bei G.Žilinskienė išsiruošė į Baltarusijos sostinę Minską pagal mainų programą. Mus svetingai priėmė ir šiltai su savo miestu supažindino Minsko gimnazijos Nr. 7 kolektyvas. Ką mes pamatėme? Kuo Minskas mus sužavėjo?

Kai tik mūsų autobuso stiklas pajuto minskietiško oro dvelksmą, mes jau buvome pakerėti sostinės vaizdais. Minskas man nuo šiol asocijuosis su daugybe gražių, spalvotų ir be galo aukštų daugiabučių... Ko norėti – miestas juk turi 2 mln. gyventojų! Autobusas toliau riedėjo Minsko arterija – Nepriklausomybės prospektu – o mes, keliautojai, net nespėjome dairytis: visur vien didingi senoviniai pastatai (gatvės tiesiog jų apsuptos!), cerkvės, bažnyčios... Minsko senąją dvasią paryškina parkai, kurių čia labai daug, ir plačios upės...

Tačiau negalima Minsko įsivaizduoti vien kaip senumu dvelkiančio miesto! Čia daug šiuolaikiškų objektų, tokių kaip „Stolica“, trijų aukštų prekybos centras po žeme, kristalo formos Nacionalinė biblioteka – visos Baltarusijos pasididžiavimas – su 23 aukštais, liftu su vaizdu į lauką, apžvalgos aikštele, ir, žinoma, knygų lentynomis, kurios stovi lyg sienos... Ši biblioteka atidaryta 2006 metais.

Minskas – toks miestas, kokio neįsivaizdavau prieš jį aplankant. Jis nustebino savo didybe ir unikalumu. Dviejų dienų buvo maža aplankyti visas miesto įžymybes...Čia daug malonių žmonių, ypač šeimos, kuriose gyvenome. Džiugu, kad turėjau galimybę aplankyti Minską su gimnazija, nors esu dar tik pirmokė. Minskas – nepaprastas, aš jį atsiminsiu ilgam.

Viltė Subačiūtė, 1c klasė

Išvykos akimirkos: