Susitikimas su Živile Kropaite-Basiule

Rugsėjo 6 ir 8 dienomis antrokai ir ketvirtokai sėmėsi istorijos ir pilietiškumo patirčių Utenos viešojoje A. ir M. Miškinių bibliotekoje vykusiuose susitikimuose su žurnaliste, radijo ir televizijos laidų vedėja, diskusijų moderatore Živile Kropaite-Basiule, kuri pristatė savo debiutinę knygą „#fainiausia pasauly močiutė“, ir su Nepriklausomybės akto signataru, buvusiu Lietuvos ambasadoriumi Ukrainoje Algirdu Kumža, kuris pristatė savo knygą „Oranžinis Romanas“.

Renginyje Živilė Kropaitė-Basiulė pristatė knygą pavadinimu „#fainiausia pasauly močiutė“. Ji kalbėjo apie tai, su kokiais iššūkiais susidūrė rašydama knygą. Klausinėdama savo močiutės daug sužinojo apie ją pačią ir apie jos charakterį. Po išsamių pokalbių buvo parašyta knyga. Joje pasakojama, kaip močiutė buvo ištremta, ką ji patyrė, kaip išgyveno karą, okupaciją, lagerį ir tremtį, ką buvo ten sutikusi ir su kuo susipažinusi. Autorę labiausiai sukrėtė, kaip žmogus gali būti patyręs tiek siaubo, po to sugeba likti sveiko proto, ramiai pasakoti apie tai. Autorės močiutė myli savo šalį, yra tikra patriotė.

Mane labai nustebino, kad knygos veikėja prieš daugelį metų išmoko dainų iš drauge lageryje kalėjusių ukrainiečių ir dabartiniais laikais jas padainavo. Knygos autorė kalbėjo, kad visi turi gerbti ir mylėti savo šalį, o ne klausti: „Ką man davė Lietuva?“

Renginio dėka sužinojau daugiau apie tremtį, žmogiškumą sunkiose gyvenimo situacijose.

Elivijus Karpavičius, 2b klasė

Renginio akimirkos (nuotraukos Kerniaus Puodžiūno):