Trys dienos kitaip – dalyvavimas projekte „Vienas lauke – ne karys“

Spalio 11–13 dienomis Utenos A. Šapokos gimnazijos 1–4 klasių mokiniai turėjo galimybę dalyvauti edukacines veiklas organizuojančios Whatansu komandos parengtame projekte „Vienas lauke – ne karys“. Projekto tikslas – suteikti mokiniams galimybę sveikatingumą patirti per žaidimą, nuotykį, istoriją ar iššūkį, motyvuoti ir įgalinti dalyvius kurti emociškai, fiziologiškai ir fiziškai sveiką aplinką, suteikiant tam reikiamus gebėjimus ir kompetencijas.

Gamtos prieglobstyje (Liudagardos k., Dubingių sen., Molėtų raj.) įsikūrusioje „Auksinės girios“ poilsiavietėje 32 mokiniai praleido 3 dienas ir 2 naktis. Visą laiką jų užimtumu rūpinosi Whatansu komanda: M. Vidugiris, G. Liubinaitė, T. Bagdonas ir V. Kučinskas. Projekto dalyviai turėjo galimybę laiką praleisti kitaip: be išmaniųjų įrenginių, socialinių tinklų, išbandyti kai kam naują – vegetarišką – meniu, daug gyvai bendraudami. Gimnazistai mankštinosi, meditavo, dalyvavo 10 kilometrų „Tylos žygyje“, kuriame rūpinosi savo „aklu“ porininku: brisdami upeliu, ropšdamiesi į kalnelius, lenkdami trukdančias eiti šakas. Gausių simuliacinių žaidimų metu mokiniai ugdėsi darbo komandoje, bendravimo, bendradarbiavimo įgūdžius.

O finalinė kūrybinė užduotis projekto dalyvius sutelkė į vieną didelę gimnazijai atstovaujančią trupę: pastatytas spektaklis „Pasaulis socialiniuose tinkluose“ buvo vertas apdovanojimo – vakarinio koncerto, kurį surengė Whatansu komanda.

Informaciją parengė R. Zarankienė

Edukacinių veiklų akimirkos: