Respublikinė astronomijos viktorina „Po žvaigždėtu dangum“

Lapkričio 24 d. Jaunųjų tyrėjų būrelio nariai Matas Petrėnas, Paulius Gaivenis, Kernius Staknys, Tomas Vainauskas ir Marius Varna (mokytojas S. Kirdeikis) dalyvavo respublikinėje astronomijos viktorinoje „Po žvaigždėtu dangum“. Šią viktoriną organizavo Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras. Į viktoriną buvo pakviesta 100 jaunųjų astronomijos mėgėjų iš įvairių Lietuvos mokyklų. Viktorina buvo skirta NASA veiklos 60-mečiui.

Viktorinos metu mokiniai atliko daug astronominių užduočių, kurios reikalavo žinių iš astronomijos istorijos, supratimo apie Saulės sistemą, žvaigždes ir galaktikas. Prisireikė gebėjimų skaičiuoti. Dalis užduočių buvo kūrybinės, reikėjo scenoje suvaidinti įvairius astronominius reiškinius ar objektus, užrištomis akimis pasakyti, koks astronominis objektas pavaizduotas skaidrėje.

Viktorinos dalyviai puikiai praleido laiką, susirado naujų draugų ir bendraminčių. Paulius Gaivenis iškovojo aukso medalį, kiti mūsų gimnazijos atstovai gavo dalyvių diplomus ir atminimo dovanas.

Renginio akimirkos: