„Aerobikos pavasaris“ 2012

2012 m. balandžio 12 d. Utenos Adolfo Šapokos gimnazijoje jau aštuntą kartą nugriaudėjo „Aerobikos pavasaris“, jau šešioliktus metus gyvuojanti šventė, vykstanti kas dveji metai. Jos metu mankšta, sportiniai judesiai bei šokių žingsneliai sujungiami į visumą, kad sudarytų harmoningą, bet stulbinantį reginį. Šventės iniciatorės ir organizatorės – gimnazijos kūno kultūros mokytojos metodininkės Birutė Siliūnienė ir Aldona Leipuvienė, savo meilę sportui ir sveikai gyvensenai rodančios ne tik pamokų metu ar organizuodamos tinklinio, aerobikos, orkestro šokėjų užsiėmimus, bet ir šios šventės metu. Tačiau pradėkime nuo pradžių.

Viskas prasidėjo dar viduržiemį, kai meškos skanaus žiemos miego ragavo. Iškart po Naujųjų metų palikusios krepšinio, tinklinio kamuolius, numetusios šokdynes ir lankus, kiekvienos klasės merginos suskubo rengti kelių minučių pasirodymą, kurį privalėjo sudaryti aeorbikos, mankštos ar kitokie sportiniai žingsneliai. Nepaisydamos artėjančių egzaminų ir trys abiturientų klasės susigundė netradicinės pamokos praleidimo būdu. Ruošėmės per kūno kultūros pamokas:rinkome muziką, kūrėme choreografiją. Viskas nebuvo taip paprasta, kaip gali atrodyti. Sugalvoti judesius, juos sujungti į visumą, pasirodo, ne logaritminę lygtį išspręsti, tačiau pasitelkus vaizduotę ir išradingumą gimė pirmieji žingsneliai. Sunkus darbas, ryžtas, gera nuotaika, juokas lydėjo kiekvieną pamoką. Sudeginusios ne vieną tūkstantį kalorijų, galime teigti, kad fiziniu parengimu pralenkėme net ir vaikinus. Artėjant Velykoms, kaip sakoma, visos skolos grąžinamos ir darbai baigiami, tačiau būdamos perfekcionistės ir toliau siekėme tobulumo, todėl visų klasių merginos, aukodamos brangų laiką, tarp ir po kalbėjimo įskaitų ar atostogų, rinkosi mokykloje, trokšdamos vienintelio tikslo – tobulybės. Juk jos nebūna per daug, ar ne? Taigi, visi pasiruošimo darbai atlikti, žingsneliai nušlifuoti, belieka sulaukti tik lemiamos akimirkos.

Išaušus pasirodymo dienai, meškos pakilo iš žiemos miego, žibutės pražydo, o pati mokykla gaudė nuo pasiruošimo šurmulio. Ankstyvą rytą jau buvo kartojami pasirodymai, derinamos paskutinės detalės, net per pamokas apmąstomas n-tąjį kartą kiekvienas judesys. Nekantrumą tiesiog buvo galima užuosti, kaip ir baimę, jaudulį ar džiugesį, kad atėjo lemiama diena. Po 7 pamokų gimnazijos aktų salė lūžo nuo žiūrovų gausos: rinkosi ne tik mokiniai, bet ir mokytojai, administracijos darbuotojai, svečiai, šurmuliavo patys dalyviai. Renginys truko daugiau kaip valandą, atlikta 19 pasirodymų. Kiekvienas iš jų buvo unikalus ir žavingas: saviti žingsneliai ir technika, akrobatiniai triukai, įvairiausia muzika nuo pop stiliaus iki Lotynų Amerikos ritmų stulbino žiūrovus. Sveiko gyvenimo būdo šalininkų buvo ne tik tarp mokinių, vienos klasės pasirodyme meilę aerobikai pademonstravo ir scenoje pasirodęs šuo, sulaukęs griausmingų ovacijų. Taipogi, pasirodė ir svečiai: Vyturių pagrindinės mokyklos šokėjų grupė, karatė klubas „Impulsas“ ir net iš pačio Rokiškio „Romuvos“ gimnazijos atvykusios grupės „Godė“ šokėjos. Žiūrovus ypač pakerėjo „Impulsas“, pademonstravęs tikrai iki šiol neregėtų triukų, o „Godei“ dėkota už jausmingą šokį. „Aerobikos pavasarį“ vainikavo pavaduotojos Nijolės Šulgienės pasveikinimas ir kiekvienai grupei įteikti Padėkos raštai, o bendraklasiai merginas apipylė gėlėmis.

Klaidinga būtų teigti, kad „Aerobikos pavasaris“ truko tik vieną dieną, nes išties ši šventė nėra tik finalinis pasirodymas. Tai – renginys, simbolizuojantis sveiką gyvenseną, sunkų darbą, sumanumą, kūrybingumą, naudingai praleistą laiką. Tai – gyvenimo būdas, sulaukiantis vis daugiau palaikymo jau ne vienerius metus.

Eglė Daugsevičiūtė, 4b klasės gimnazistė

Šventės akimirkos: