Gimnazijos debatininkės dalyvavo tarptautiniame debatų turnyre Rygoje

Spalio 12 d. gimnazijos mokinės Viltė Bartuševičiūtė, Eglė Babelytė ir Neringa Irena Sviklaitė dalyvavo tarptautiniame debatų turnyre, kuris vyko Rygoje, Latvijoje. Turnyre dalyvavo trijų šalių atstovai – Lietuvos, Estijos ir Latvijos. Debatai buvo rengiami anglų bei rusų kalbomis. Mūsų mokyklos debatininkės debatavo anglų kalba tema „We would rather live in a world where nuclear weapons do not exist“. Turnyro metu buvo debatuojama Karlo Poperio stiliumi. Visos kalbos, išskyrus pirmųjų kalbančiųjų, buvo po 5 minutes. Pirmųjų kalbos trunka po 6 minutes. Ypatingas Karlo Poperio stiliaus momentas – kryžminė apklausa, kurios metu oponentai klausinėja vienas kitą 3 minutes.

„Žinoma, tiesa, kad temai ruoštis buvo nelengva, žinant, kokia ji dvilypė ir pilna komplikuotų niuansų, bet galiu pasakyti tiek, kad nuvykus į Rygą patys debatai buvo kupini energijos, azarto, įdomios šnekos su oponentų komandomis ir puikios patirties. Po kiekvieno raundo jaučiausi išmokusi kažką naujo, taigi, gavusi galimybę, šią patirtį stengsiuosi būtinai pakartoti!“

Eglė Babelytė.

„Dalyvavimas tarptautiniame debatų turnyre Rygoje pranoko visus lūkesčius ir panaikino nuogąstavimus. Buvo labai įdomu debatuoti iki šiol dar nebandytu Karlo Poperio debatų stiliumi, susipažinti ir susiremti diskusijos ringe su latvių komandomis, o taip pat ir pabendrauti su keletu dalyvių iš užsienio. Džiaugiuosi, jog anglų kalba nebuvo kliūtis ir turėjau galimybę savo įgūdžius lavinti dar labiau. Didžiuojuosi savo komanda, mūsų darbu ir viena kitos palaikymu! Ačiū bendražygėms bei mokytojai už suteiktą patirtį ir nepamirštamas emocijas. Dar kartą įsitikinau, jog debatai – tai gebėjimas įtikinėti ir improvizuoti keblioje padėtyje bei tolerancijos, pažinimo, detalaus informacijos susisteminimo, loginio mąstymo ir aštrių pojūčių kupina meno rūšis!“

Neringa Irena Sviklaitė

„Debatai Rygoje vyks jums nauju stiliumi. Tai bus Karlo Poperio stilius su kryžminėmis apklausomis“ – šie mokytojos žodžiai šiek tiek išgąsdino ir privertė išpūtus akis žiūrėti į visą šio debatų stiliaus esmę ir struktūrą. Ir tai nebuvo vienintelis dalykas, privertęs širdį plakti greičiau. Kai išgirsti žodį „tarptautiniai debatai“, supranti, kad debatuosi anglų kalba. Aš ir mano komanda ruošėmės ilgai, dirbome daug ir stengėmės išspausti iš savęs bei interneto platybių visą reikalingą ir naudingą informaciją. Daugelis dienų bei naktų buvo tam skirta. Ypatinga buvo paskutinė naktis prieš kelionę į Rygą – miegojome tik apie tris valandas, baiginėjome savo kalbas, jas vertėme. Miego trūkumas ir stresas tikrai drebino kinkas. Tačiau atvykus į Rygą, atsistojus prieš teisėjus ir pradėjus šnekėti supratau, kad ta naktis ir visos kitos veltui nepraėjo. Azartas, adrenalinas, stovėjimas už savo komandos poziciją – tai neįkainojami ir už jokius pinigus nenuperkami jausmai, aplankantys kiekvieną kartą, kai tik išgirsti žodį „debatas“. Debatai Rygoje tai tik dar kartą patvirtino. Net nepasibaigus šiam turnyrui, jau ieškai kito. Patirtis, kurią ten gavau, žmonės, kuriuos sutikau, patarimai, kuriuos gavau, amžinai turės ypatingą vietą mano mintyse, prote ir, svarbiausia, širdyje!“

Viltė Bartuševičiūtė

Debatų akimirkos: