Išvyka į Baltarusiją

2014 m. kovo 25–27 dienomis Utenos Adolfo Šapokos gimnazijos mokytojai, Užpalių gimnazijos pedagogė Auksė Žilinskienė ir Lietuvos edukologijos universiteto docentė Vida Kniūraitė dalyvavo tarptautinėje konferencijoje Baltarusijoje, kuri vyko Mogiliovo srityje, Osipovičiuose. Konferencijos tema „Šiuolaikinio pedagogo profesinė pedagoginė kultūra“. Tikslas – dalijimasis nuomonėmis apie galimybę kelti profesinę pedagoginę šiuolaikinio mokytojo kultūrą, gebėjimą stimuliuoti pedagoginę iniciatyvą, sudaryti optimalias sąlygas profesiniam pedagogų bendravimui ir bendradarbiavimui. Konferencijos organizatoriai: Mogiliovo srities valstybinis švietimo vystymo institutas, Osipovičių rajono švietimo, sporto ir turizmo skyrius, Baltarusijos psichoanalitinio centro autorinė grupė „Referent“.

Konferencijos metu, šalia Rusijos, Baltarusijos mokytojų skaitytų pranešimų, Lietuvos mokytojų pedagogine patirtimi pasidalijo ir uteniškiai. Adolfo Šapokos gimnazijos direktorius Saulius Brasiūnas supažindino su svarbiausiais švietimo sistemos Lietuvoje aspektais, o direktoriaus pavaduotoja ugdymui Alvyda Ambraškienė pasidalijo metodinės veiklos organizavimo patirtimi gimnazijoje. Mokytoja Birutė Kairienė analizavo bendrus Lietuvos ir Baltarusijos istorijos sąlyčio taškus pagal „Bendrąsias ugdymo programas“. Mokytojos Auksė Žilinskienė, Jolita Baltuškienė ir Daiva Dūdėnienė demonstravo interaktyvių metodų taikymo galimybes.

Lietuvos edukologijos universiteto docentė Vida Kniūraitė palygino vyrų darbo mokykloje rodiklius Lietuvoje, Vakarų Europoje, Azijoje ir kitur.

Visa konferencijos medžiaga yra išleista kaip solidi knyga. Konferencija buvo transliuojama internetu. Lietuvos mokytojai aplankė Osipovičių vidurinę mokyklą Nr. 2. Utenos Adolfo Šapokos gimnazijos direktorius Saulius Brasiūnas su šios mokyklos direktore Liudmila Šebalina pasirašė bendradarbiavimo sutartį.

Konferencijos dalyviai taip pat buvo supažindinti su Osipovičių krašto istorine raida kraštotyros muziejuje. Ypatingą įspūdį paliko apsilankymas Daraganovo švietimo pedagoginiame komplekse. Šio apsilankymo metu mokytojai iš Utenos padėjo gėlių prie Krynky memorialinio paminklo per Antrąjį pasaulinį karą nužudytiems žydų vaikams atminti, bendravo su mokymo komplekso direktoriumi Stanislovu Michailovičiumi Strupinskiu, mokytojais, apsilankė mokyklos muziejuje, klausėsi kaimo etnografinio ansamblio pasirodymo.

Direktorius Saulius Brasiūnas, dėkodamas organizatoriams ir asmeniškai konferencijos globėjoms Osipovičių rajono švietimo, sporto ir turizmo skyriaus vedėjai Natalijai Ivanovnai Ševčenko bei Metodinio skyriaus vedėjai Natalijai Borisovnai Panfilovič, sakė: Labai džiugu, kad prieš metus užmegzti pirmi kontaktai išsirutuliojo iki tokio aukšto lygio, turiningos, produktyvios tarptautinės pedagogų konferencijos. Aš norėčiau tikėti, kad tai ką pavyko sužinoti ir patirti mūsų mokytojams, tai ką stengėsi perteikti ir perduoti mūsų delegacija, ras pritaikymą mūsų kiekvieno darbo vietose. Abiems pusėms linkėčiau, kad pasirašyta bendradarbiavimo sutartis tarp Utenos Adolfo Šapokos gimnazijos ir Osipovičių miesto 2-osios vidurinės mokyklos būtų perspektyvi ir naudinga tiek mokiniams, tiek mokytojams ir pasitarnautų ugdymo proceso gerinimui.

Į Lietuvą mokytojai sugrįžo kupini gražių įspūdžių ir su viltimi, kad bendradarbiavimas su kolegomis iš kaimyninės šalies tęsis ir toliau.

Vertimas (rusų k.)

Išvykos akimirkos: