Erasmus + KA105 Jaunimo mobilumas „Daugiakultūriškumas per meną“

Nuotraukų galerija

Koordinatorė: Irena Budreikienė

2020 m. spalio 21 d. buvo pasirašytas Mandatas su Europos Sąjungos švietimo ir jaunimo programų centru (Turkijos nacionaline agentūra) dėl Erasmus +KA 105 projekto Jaunimo mobilumas „Daugiakultūriškumas per meną“.

Projekto tikslas:

Užtikrinti humanitarines iniciatyvas siekiant suprasti ir vertinti skirtingas kultūras.

Projekto partneriai:

Turkija (koordinuojanti šalis), Ispanija, Lenkija, Rumunija Lietuva.

Projekto nuoroda: 2020-3-TR01-KA105-096924

Pagrindinis veiksmas: Asmenų mokymosi mobilumas

Veiksmo tipas: Jaunimo mobilumas

Šiuolaikiniame pasaulyje labai svarbu rasti sprendimus dėl socialinės adaptacijos, įtraukties ir integracijos į visuomenę. Su tokiomis ar panašiomis problemomis susiduria jauni žmonės, kurių kultūra skiriasi nuo jų aplinkos. Taigi, didinant socialinės aplinkos ir sąveikos kokybę, padedant jaunimui įveikti patiriamus sociokultūrinius ir psichologinius sunkumus, projekto veiklos organi- zuojamos taip, kad jos:

• ugdytų suvokimą, kad kultūriniai skirtumai atskleis ne diskriminaciją, o įvairovę visuo- menėje ir kad šie skirtumai netrukdys žmonėms būti visuomenės dalimi; priešingai, tai atneš gerovę;

• sumažėtų mokyklos nebaigusių mokinių skaičius (ypatingai dėl susvetimėjimo, izolia- cijos ir kitų priežasčių, susijusiu su bendravimo problemomis);

• padidintų jaunų žmonių galimybes turėti kvalifikuotą ir taikų, Europos standartus atitin- kantį gyvenimo lygį, pasitelkus tai, ko jauni žmonės išmoko dalyvaudami projekto mobilumo veiklose;

• padėtų rasti problemų sprendimus bendradarbiaujant, o ne diskriminuojant kitus;

• mokytų kritiškai mąstyti.

Projekto veiklomis siekiama įgalinti jaunuolius sėkmingai valdyti adaptacijos procesus; jie skatinami įgyti pagrindinių kompetencijų ir įgūdžių, tokių kaip darbas komandoje, lyderystė, krizių valdymas, problemų sprendimas ir kritinis mąstymas; siekiama palaikyti asmeninį, bei psichosocialinį tobulėjimą.

Veiklos projekte:

1. Kultūrinė veikla.

2. Meninė veikla.

3. Socialinės sąveikos veikla.