Gimnazistai paminėjo Lietuvos žydų genocido aukų atminimo dieną

Rugsėjo 21 d. 1a klasės mokiniai per pilietiškumo ugdymo pagrindų pamoką minėjo Lietuvos žydų genocido aukų atminimo dieną, kuri Lietuvoje minima rugsėjo 23 d. Pamokos metu mokiniai dalyvavo respublikinėje pilietinėje iniciatyvoje „Atminties kelias“. Pamoka vyko kitose erdvėse, ne klasėje, kaip įprasta. Šią dieną mokiniai, lydimi klasės vadovės ir pilietiškumo ugdymo pagrindų mokytojos aplankė Skaistašilio (Rašės) miške esančius Žydų genocido kapus ir paminėjo 81-erius metus nuo Holokausto pradžios Lietuvoje.

Eisenos dalyviai nuėjo pėsčiomis kelią, kuriuo į mirtį buvo varomi nekalti žmonės. Mokiniai rinko lauko akmenėlius, ant jų užrašė gyvenusių Utenoje nužudytų žydų vardus. Šiuos akmenėlius kaip atminties simbolius padėjo Holokausto aukų vietoje.

Mokytoja papasakojo mokiniams apie Lietuvoje ir Utenoje gyvenusią žydų bendruomenę ir masinį žydų naikinimą Antrojo pasaulinio karo metu – Holokaustą. Pamokos pabaigoje mokiniai dalinosi savo patyrimu bei mintimis. Mokiniai teigė, kad ši pilietinė veikla jiems padėjo suvokti, kodėl minime šią datą, kodėl svarbu žinoti apie įvykdytus nusikaltimus ir suprasti tai, kas vyko Holokausto metu.

Renginio akimirkos: