Company Logo

Egzaminatorius

Gimnazijoje naudojama šiuolaikiška ir efektyvi internetinė sistema, padedanti mokytojui ruošti, o mokiniams ruoštis brandos egzaminams

Dabar prisijungę

Dabar svetainėje 30 svečiai (-ių) ir narių nėra

steam

Erasmus+ LELETO leidinys
leleto leleto

Mokyklos – Europos Parlamento (EP) ambasadorės

2017 m. gimnazija, siekdama tapti EP mokyklų ambasadorių tinklo nare, pradėjo dalyvauti projekte „Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės“. Nuo kovo 1 d. iki gegužės 22 d. bus vedamos integruotos pamokos ir kiti renginiai apie Europos Sąjungą ir Europos parlamentą. Mūsų gimnazijos skaitykloje bus įkurtas informacinis kampelis.

Projektą kuruoja direktoriaus pavaduotoja ugdymui Alvyda Ambraškienė ir mokytojos Daiva Dudėnienė ir Jovita Butkienė. Jaunaisiais ambasadoriais sutiko tapti Augustas Žvirblis 3c, Gediminas Kazokas 3c, Laurynas Vaškevičius 3d, Tomas Rinkevičius 3d, Simona Tumėnaitė 3b, Liepa Petkūnaitė 3b, Aurelija Latvėnaitė 3d, Agnė Žemaitytė 3d, Klaudija Filipova 1c, Austėja Rušėnaitė 1c ir Augustina Kraujalytė 3b.

Pasibaigus šių metų projektui 24 moksleiviai iš kelių mokyklų, kurios pasirodys geriausiai, bus pakviesti į specialų Euroscola renginį Strasbūre, kur susitiks su kitų šalių projekto dalyviais ir galės užmegzti kontaktus ateities projektams ir bendradarbiavimui.

Nuorodos:

Europos Parlamento biuras Lietuvoje

Europos parlamentas

LUX filmų svetainė

 

Projekto renginiai:

Europos dienos minėjimas

Gegužės 9 d. Utenos kultūros centre buvo švenčiama Europos diena. Renginyje pasirodė mūsų bei Dauniškio gimnazijos mokiniai. Šventės atmosferą padėjo kurti ir grupės „Kitas kampas“ improvizacijų šou.

Skaityti daugiau...

Projekto „Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės“ renginiai

Gegužės 9 d. Utenos A. ir M. Miškinių bibliotekoje vyko projekto „Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės“ renginiai. 

Skaityti daugiau...

Diskusija su Seimo nariais

Gegužės 8 d. gimnazijos salėje vyko susitikimas tema „Pamoka apie Europą su Seimo nariais“, kuriame dalyvavo Žygimantas Pavilionis, Laurynas Kasčiūnas ir Edmundas Pupinis. Diskusiją moderavo jaunasis ambasadorius Augustas Žvirblis. 

Skaityti daugiau...

Modulis „Ateities perspektyvos“

Balandžio 24–28 dienomis mokiniai pristatinėjo temą „Ateities perspektyvos“. Pamokų metu buvo kalbama apie ES grėsmes, plėtrą, pliusus ir minusus.

Skaityti daugiau...

Modulis „Euras“

Balandžio 17–21 dienomis gimnazistės vedė pamokas tema „Euras“. Mokinės atskleidė euro svarbą Europos Sąjungai bei jo įtaką ir naudą europiečių gyvenimui.

Skaityti daugiau...

TEDx Alexander Betts kalba „Kodėl įvyko „Brexit“ ir kaip elgtis ateityje“

Anglų kalbos pamokose 3c ir 3d klasių mokiniai peržiūrėjo TEDx Alexander Betts kalbą „Kodėl įvyko „Brexit“ ir kaip elgtis ateityje“, ją išanalizavo ir parašė laiškus draugams į Jungtinę Karalystę, išreikšdami savo nuomonę apie šį reiškinį. Laiškus galima perskaityti gimnazijos skaitykloje.

Skaityti daugiau...

Susitikimas-diskusija su politologais

Kovo 27 d. projekto „Mokyklos – Europos parlamento ambasadorės“ dalyviai savo žinias gilino susitikime-diskusijoje su politologais Laurynu Kasčiūnu ir Vladimiru Laučiumi tema „BREXIT pasekmės Europai ir Lietuvos saugumui“. Mokiniai sužinojo, kokios buvo pagrindinės priežastys, lėmusios D. Britanijos pasitraukimą iš ES ir kokios šio įvykio pasekmės Lietuvai.

Skaityti daugiau...

Informaciniai skyriai bibliotekoje

Pirmosios projekto „Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės“ savaitės pradžioje (kovo 20 d.) bibliotekoje bei skaitykloje įsikūrė informaciniai skyriai su leidiniais apie ES veikimą.

Skaityti daugiau...

Pamokų ciklas tema „Europos Parlamentas“

Vykdant projektą „Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės“ mokytoja Jovita Butkienė pradėjo 9 pamokų ciklą 3c ir 3d klasėse tema „Europos Parlamentas“. Kiekvieną ciklo pamoką mokiniai rengia pristatymus apie Europos parlamentą ir ten veikiančius komitetus anglų kalba. Mokiniai supažindinami su EP veikla, ten dirbančiais Lietuvos parlamentarais.

Skaityti daugiau...

Modulis „Demokratija ir Europos Parlamentas“ istorijos pamokose

Pagal projektą „Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės“ mokytojos Daiva Dūdėnienė ir Jolita Baltuškienė pravedė istorijos pamokas, kuriose pradėjo nagrinėti 1 modulį „Demokratija ir Europos Parlamentas“.

1b, 1c, 1d ir 2c klasių mokiniai jau susipažino su demokratijos principais ir Europos Sąjungos istorija, nes šiose klasėse vyko po dvi istorijos pamokas. 1b klasės mokiniai jau turi žinių ir apie Europos parlamentą. Panaudojant projekto medžiagą iš viso jau pravesta 10 pamokų.


Mes — VU partneris

vu 2005 m. su Vilniaus universitetu pasirašyta bendradarbiavimo sutartis

Paieška

VILNIUS TECH klasė

vgtu
Nuo 2013 m. rugsėjo 1 d. gimnazijoje įsteigta VILNIUS TECH klasė
Prašymas dėl priėmimo į VILNIUS TECH klasę

Pamokų laikas

1.  8.008.45

2.  8.559.40

3.  9.5010.35

20 min. – valgo I klasės

4.  10.5511.40

20 min. – valgo II klasės

5.  12.0012.45

25 min. – valgo III–IV klasės

6.  13.1013.55

7.  14.0514.50

8.  15.0015.45

Abituriento atmintinė

Lietuvos moksleivių sąjunga kartu su NEC ir LAMA BPO parengė atmintinę abiturientams
© 2005–2017 Utenos Adolfo Šapokos gimnazija