Gimnazijoje lankėsi Lietuvos sporto universiteto atstovai

Kovo 17 d. Utenos Adolfo Šapokos gimnazijoje lankėsi Lietuvos sporto universiteto (LSU) atstovai su inovatyvia mobilia laboratorija. Ši laboratorija – tai šiuolaikiška mokslo įranga, kuri lanko Lietuvos miestus, mokyklas, sporto centrus, organizacijas.

LSU mobiliąją mokslininkų grupę sudaro 28 mokslininkai, vykdantys tyrimus su 22 mokslinės įrangos komplektais. Sporto mokslininkų tikslas – padėti vertinti sveikatinimo ir treniravimo programų efektyvumą, skatinti verslo ir mokslo bendradarbiavimą kuriant ar tobulinant šiuolaikinius produktus bei technologijas. Laboratorija leidžia atlikti kokybiškus ir tikslius fizinio pajėgumo testavimus. Gimnazistai turėjo galimybę atlikti kūno kompozicijos, funkcijų judesių vertinimus, 20 metrų bėgimą, kojų galingumo vertinimą, anaerobinio darbingumo testavimą „Wintage“ sistema bei gauti atitinkamas rekomendacijas iš LSU mokslininkų.

Abiturientams buvo pristatytas Lietuvos sporto universitetas, dėstomos studijų kryptys, perspektyvos ir karjeros galimybės, atsakyta į moksleiviams rūpimus klausimus ir aiškiai išdėstyta stojimo tvarka. Renginio organizatoriai – A. Šapokos gimnazijos fizinio ugdymo mokytojai.

Parengė Deimantė Grašytė 4c

Renginio akimirkos: