Company Logo

Egzaminatorius

Gimnazijoje naudojama šiuolaikiška ir efektyvi internetinė sistema, padedanti mokytojui ruošti, o mokiniams ruoštis brandos egzaminams

Projektas „TŪM II“

Dabar prisijungę

Dabar svetainėje 46 svečiai (-ių) ir narių nėra

steam

Gimnazistų diskusija seime

Utenos Adolfo Šapokos gimnazijos debatų klubas, vadovaujamas istorijos mokytojos Daivos Dūdėnienės, antri mokslo metai dalyvauja VŠĮ Neformaliojo švietimo debatų centro organizuojamame projekte „Nacionalinė jaunimo debatų akademija“.

Įgyvendindama šį projektą šių metų spalio 22 dieną grupė Utenos Adolfo Šapokos gimnazijos mokinių, gimnazijos direktorius Saulius Brasiūnas, istorijos mokytojos Jolita Baltuškienė ir Daiva Dūdėnienė buvo išvykę į LR Seimą dalyvauti LR Seimo narės p. Mildos Petrauskienės organizuotoje diskusijoje „Kaip galima būtų pritraukti daugiau jaunimo dalyvauti šalies politiniame gyvenime?“ Su gimnazistais diskutavo LR Seimo nariai p. Milda Petrauskienė, p. Arūnas Dudėnas, p. Domas Petrulis, p. Andrius Palionis, p. Juras Požėla, LR Ūkio viceministras p. Marius Skarupskas, LR Aplinkos viceministras p. Linas Jonauskas.

Diskusijos organizatoriai pastebėjo, kad šiandienėje Lietuvoje jaunimas yra laikomas pasyviausia visuomenės grupe, nes abejingai žiūri į rinkimus ir šalies politinį gyvenimą, manydami jog jų balsai nėra svarbūs ir nelabai ką gali nulemti. Daug jaunų žmonių visiškai nesidomi politika. Vyriausioji rinkimų komisija taip pat patvirtina, kad jauni žmonės yra būtent ta visuomenės grupė, kuri pasyviausiai naudojasi savo aktyviąja rinkimų teise, – beveik nebalsuoja. Jauni žmonės vangiai renkasi dalyvavimą politinėse organizacijoje, susiduria su bedarbystės, užimtumo, motyvacijos problemomis, skatinančiomis vis didėjantį jaunų žmonių emigravimą iš šalies. Gimnazistai, mokytojai pirmiausia išklausė patyrusių politikų, LR Seimo narių ir viceministrų nuomones šiuo klausimu, vėliau patys uždavė daug klausimų ir aktyviai išsakė savo nuomonę. Diskusiją moderavo šio renginio organizatorė LR Seimo narė p. Milda Petrauskienė.

Diskusijos dalyviai reziumuodami padarė tokias išvadas: pasitelkiant Norvegijos bei Austrijos patirtį reikėtų išnaudoti aktyviąją rinkimų teisę, leidžiant balsuoti nuo 16 metų, pasyvioji rinkimų teisė turėtų būti suteikiama savivaldos rinkimuose nuo 18 metų, o į Seimo rinkimus nuo 21 metų, būtina įvesti elektroninį balsavimą. Taip pat išsakyta nuomonė, jog būtina stiprinti jaunimo vidinę motyvaciją. Jaunimas turėtų aktyviau rinktis dalyvavimą įvairių organizacijų veiklose, ugdyti bendrąsias kompetencijas, tai padėtų spręsti ir emigracijos problemas. Be to, būtina keisti žiniasklaidos pozicijas ir požiūrį informuojant visuomenę ir kuriant stereotipus apie jaunimo pasyvumą politiniame gyvenime. Valstybė turi prisiimti atsakomybę kurti tokią aplinką, kad norėtųsi dirbti mūsų šalyje, bet darbo vietų kūrimu turi būti suinteresuotas kiekvienas asmeniškai.

Diskusijos dalyvius ypač nustebino garbių politikų atvirumas ir noras diskutuoti su mokiniais, dar mažokai patirties turinčiais piliečiais. Politikai atsakė į visus pateiktus klausimus, net susijusius su euro įvedimu.

Gimnazistų nuotaika buvo puiki ir visi džiaugėsi galimybe asmeniškai pabendrauti su LR Seimo nare p. Milda Petrauskiene, bei jos suorganizuota kelione į Vilnių, ekskursija po Seimą, vykusia diskusija. Projekto dalyviai

Išvykos akimirkos:

Mes — VU partneris

vu 2005 m. su Vilniaus universitetu pasirašyta bendradarbiavimo sutartis

Paieška

VILNIUS TECH klasė

vgtu
Nuo 2013 m. rugsėjo 1 d. gimnazijoje įsteigta VILNIUS TECH klasė
Prašymas dėl priėmimo į VILNIUS TECH klasę

Pamokų laikas

1.  8.008.45

2.  8.559.40

3.  9.5010.35

4.  11.0011.45

5.  12.0512.50

6.  13.0013.45

7.  13.5514.40

8.  14.4515.30

Abituriento atmintinė

Lietuvos moksleivių sąjunga kartu su NEC ir LAMA BPO parengė atmintinę abiturientams

Erasmus+ LELETO leidinys
leleto leleto

.




© 2005–2017 Utenos Adolfo Šapokos gimnazija