Company Logo

Egzaminatorius

Gimnazijoje naudojama šiuolaikiška ir efektyvi internetinė sistema, padedanti mokytojui ruošti, o mokiniams ruoštis brandos egzaminams

Projektas „TŪM II“

Dabar prisijungę

Dabar svetainėje 38 svečiai (-ių) ir narių nėra

steam

Debatai Druskininkuose

2017 m. birželio 21–25 dienomis Utenos A.Šapokos gimnazijos mokytoja Daiva Dūdėnienė ir keturi mokiniai: Aistė Grašytė, Caden Johnson, Gediminas Kazokas, Augustas Žvirblis dalyvavo Nacionalinėje debatų akademijoje (NDA), kuri vyko Druskininkuose.

Renginio dalyviai dalyvavo seminaruose ir praktiniuose debatų mokymuose, kuriuos organizavo VŠĮ Nacionalinio Debatų centro ekspertai ir studentai – buvę pasaulio debatų čempionatų ir kitų tarptautinių debatų turnyrų dalyviai. Vakarais buvo organizuojami intelektualūs žaidimai, komandų prisistatymai, naujokų krikštynos ir kitokia interaktyvi veikla.

Nacionalinė vasaros debatų akademija yra neformalaus ugdymo programa, kuri pilnai atitinka LR Švietimo ir mokslo ministro 2013 m. gegužės 27 d. įsakymo Nr. V-459 15-to punkto nuostatas: „Mokyklos formuojamo ugdymo turinio dalį sudaro mokykloje ir už jos ribų vykdoma kultūrinė, meninė, pažintinė, kūrybinė (toliau – pažintinė ir kultūrinė veikla), sportinė, praktinė, socialinė, prevencinė, vertybinių nuostatų ugdymo veikla, siejama su mokyklos tikslais, mokinių mokymosi poreikiais. Pažintinei ir kultūrinei veiklai per mokslo metus turi būti skiriama nuo 30 iki 60 pamokų (iki 10 mokymosi dienų)“.

Šią vasarą Druskininkuose vyksioji 23-oji Nacionalinė debatų akademija. Utenos Adolfo Šapokos gimnazijos mokiniai šioje stovykloje dalyvauja nuo pat gimnazijos įkūrimo, jau 20 kartą. 2017 buvo skirta tarptautinių santykių nagrinėjimui pasitelkiant impromptu debatų metodiką, taigi akademijoje nebuvo vienos ar kelių pagrindinių debatų temų, bet buvo nagrinėjama bendrosios akademijos tematikos problematika.

Akademijos veiklos vyko trijose grupėse:

1) anglų kalba;

2) lietuvių kalba;

3) mokytojų mokymai.

Akademiją sudarė dvi dalys: edukacinės dirbtuvės ir debatų turnyras. Pirmojoje akademijos dalyje vyko:

1) pasirenkamos turinio sesijos, kuriose stovyklos treneriai supažindino stovyklos dalyvius su akademijos tematika ir teorine jos puse;

2) impromptu debatavimo ir viešojo kalbėjimo dirbtuvės;

3) bandomieji impromptu debatai.

Visi turnyro debatai, išskyrus finalą, kuris buvo pasiruoštinis, buvo impromptu debatai, debatų formatas: sutrumpintas WSDC (Pasaulio Moksleivių Debatų čempionato formatas).

Tematika: tarptautiniai santykiai – tai apima:

1. konfliktus,

2. tarptautines organizacijas,

3. laisvą prekybą,

4. pasaulines supervalstybes,

5. besivystančias ir išsivysčiusias šalis.

Lietuvių kalbos Akademijos veiklose nebuvo nagrinėjamos visos šios temos, tik trys Pasaulinės supervalstybės, Tarptautinės organizacijos bei Konfliktai. Mokiniai, norintys plačiau sužinoti apie kitas temas galėjo eiti į anglų kalbos alumnų vedamus mokymus, dauguma impromptu debatų temų lietuviškoje Akademijos dalyje buvo susijusios su prieš tai minėtomis trejomis temomis.

Ši tematika yra ypač svarbi, nes ji paliečia visų mūsų gyvenimus – ekonomiškai per prekybą, politiškai per tarptautines organizacijas; konfliktai ar jų vengimas apibrėžia šalių elgesį tarptautinėje visuomenėje, kurią dominuoja tam tikros supervalstybės. Šalių politika, konfliktai, ar galios balansas nėra vien svarbūs dalykai, kuriuos jauni žmonės turėtų suvokti, bet ir svarbi debatų mokymosi dalis. Stovyklos organizatoriai siekė moksleivius išmokyti kritinio mąstymo ir supratingumo kalbant apie pasauliui svarbias temas.

 

Debatų akimirkos:

Mes — VU partneris

vu 2005 m. su Vilniaus universitetu pasirašyta bendradarbiavimo sutartis

Paieška

VILNIUS TECH klasė

vgtu
Nuo 2013 m. rugsėjo 1 d. gimnazijoje įsteigta VILNIUS TECH klasė
Prašymas dėl priėmimo į VILNIUS TECH klasę

Pamokų laikas

1.  8.008.45

2.  8.559.40

3.  9.5010.35

4.  11.0011.45

5.  12.0512.50

6.  13.0013.45

7.  13.5514.40

8.  14.4515.30

Abituriento atmintinė

Lietuvos moksleivių sąjunga kartu su NEC ir LAMA BPO parengė atmintinę abiturientams

Erasmus+ LELETO leidinys
leleto leleto

.




© 2005–2017 Utenos Adolfo Šapokos gimnazija