Kūrybinė išmintis ir paskutinio skambučio akimirkos

Gegužės 26 d. gimnazijoje skambėjo paskutinis skambutis XXVI laidos abiturientams. Jaunuoliai sėkmingai baigė mokslo metus, o savo kūrybiniuose darbuose atskleidė jaunatviškai brandžią ir veržlią gyvenimo išmintį: „... Dažno siela suskilusi į daugybę šukių, bet aš tai nenoriu sielos iš šukių, aš noriu vienalyčio vaizdo, savo „aš“ atspindžio, noriu gyventi atmerktomis akimis. Ir net jei amžinai dėl to būsiu vadinama vaiku, lyjant lietui gaudysiu ledinius lašus ir suaugusiems šauksiu: „Laimė – lietus, o ne skėtis“, nes tikiu, kad gyvenimo tikslas yra ne užsimerkti, o leisti sielai jausti, patirti ir išraiškingai šokti . Gal jau spėjau nugyventi vieną gyvenimą, o prieš akis dabar kitas, ir dar kitas... Ne, nelaukia joks kitas gyvenimas, tik to paties tęsinys. Jeigu galėčiau savo dienas susikrauti į maišą, užsimesti ant pečių ir neštis į gyvenimo tęsinį, tai pasiimčiau visą jo paveikslą, nes tai epinis mano egzistencijos darinys, kur ramybei nelieka vietos. Sustoti, pagalvoti, nurimti – ne šiai akimirkai skirti žodžiai, laikas lekia, užtversi jam kelią – sužlugsi akimirkoje...“

Savo mokiniams linkime sėkmės.

Renginio akimirkos: