Makaronų tiltai išlaiko didžiules apkrovas

Kovo 7 d. Utenos A. Šapokos gimnazijoje vyko nacionalinio čempionato „Makaronų tiltai 2018“ atrankos turnyras. Varžybų tikslas – iš pakelio spagečių ir keturių plastilino gabalėlių sukonstruoti kuo stipresnį tiltą iš makaronų. Maksimalus tilto ilgis – 420 mm, plotis – 100 mm, aukštis – 200 mm. Organizatorių teigimu, tokia kūryba suteikia inžinerinių pagrindų.

Prieš pradėdami statybas, mokiniai išklausė VGTU doc. dr. Gintauto Ambraso paskaitėlę apie tiltų konstrukcijas, tempimus, gniuždymus ir kita.

Tarpusavyje varžėsi devynios komandos iš Utenos A. Šapokos, Dauniškio ir Užpalių gimnazijų. 45 min. mokiniai matavo, lipdė, skaičiavo, modeliavo tiltus iš makaronų. Pasibaigus laikui, sulipdyti tiltai buvo pasverti. Tada tilto viduryje palaipsniui buvo kabinami svoriai, palaikoma tris sekundes, ir žiūrima, ar tiltas išlaikys. Tai darė paskirtas komandos narys. Mokinių darbus vertino VGTU Statybos technologijos ir vadybos katedros doc. dr. Gintautas Ambrasas.

Pirmąją vietą užėmė A. Šapokos gimnazijos abiturientų komanda „Giros pučas“ (Caden Johnson, Eligijus Grižas, Robertas Fofanovas, Justas Levčenka), pastačiusi tiltą, kuris išlaikė 1,57 kg. Antrąją vietą užėmė A. Šapokos gimnazijos 3c klasės komanda „Makaroidai“ (Tadas Židonis, Ieva Kazulėnaitė, Deimantas Virvytis, Emilis Šerys), kurios tiltas išlaikė 1,56 kg. Tretieji liko svečiai iš Dauniškio gimnazijos – 2d klasės komandos „Spektras“ (Adas Klyvis, Augustinas Maniušis, Kamilė Petronytė, Kornelija Jakimavičiūtė) pastatytas tiltas išlaikė 1,55 kg svorį.

Nugalėtojai iškovojo kvietimą dalyvauti Lietuvos čempionato „Makaronų tiltai 2018“ moksleivių finale. Moksleivių finalo prizininkai dalyvaus pagrindiniame finale ir varžysis su studentų komandomis.

Visi kiti dalyviai tiesiog šauniai praleido laiką kartu.

Čempionato akimirkos:

vu Nuo 2013 m. rugsėjo 1 d. gimnazijoje įsteigta VGTU klasė