Mokslo pirmūnų išvyka į Vilnių

Spalio 11 d. būrys Adolfo Šapokos gimnazijos mokinių, kurie praėjusius metus baigė puikiais ir labai gerais, pažymiais, atstovavo gimnazijai konkursuose, olimpiadose, buvo aktyvūs įvairiuose renginiuose, džiaugėsi gauta dovana – nemokama edukacine kelione į Vilnių.

Jos metu turėjome galimybę susipažinti su VGTU studijų baze. Universitete mokinius šiltai priėmė ir pasveikino rektorius Alfonsas Daniūnas, profesorius Olegas Prentkovskis smulkiai supažindino su visomis studijų programomis, kurias siūlo VGTU. Tai buvo ypač aktualu gimnazijos ketvirtokams, tačiau naudinga ir jaunesniesiems. Vėliau mokiniai išklausė integracijos ir karjeros direkcijos direktorės Vilmos Navikienės paskaitą apie karjeros pasirinkimą, svarbiausius žingsnius ir iškylančius klausimus, siekiant tikslo ar lipant karjeros laiptais. Po paskaitos gimnazistai apsilankė statybinių konstrukcijų bandymų laboratorijoje, kurioje profesorius Juozas Valivonis praktiškai pademonstravo, kaip veikia vienas iš agregatų, paaiškino mašinų veikimo principus bei aprodė visą laboratoriją. Iš laboratorijos svečiai keliavo į klasę, kurioje docentas Gražvydas Mykolas Paliulis papasakojo apie miestų inžinerijos studijų programą, taip pat pristatė naujausias technologijas bei programas, padedančias planuoti miestų teritorijas.

Pasisvečiavę universitete, vykome į įmonę „AJ šokoladas“. Dalyvavome programoje „Šokolado manufaktūra“, susipažinome su šokolado bei šokoladinių saldainių gamybos paslaptimis, varžėmės viktorinoje, atlikome keletą šmaikščių užduotėlių, o paskanavę profesionalių gaminių, sukrutome jų pasigaminti ir patys. Buvo smagu pasimėgauti rankų darbo saldainių gamybos procesu. Po degustacijos šokolado meistras Algimantas Jablonskas papasakojo įkvepiančią šios šokolado manufaktūros istoriją, pakilimus ir nuosmukius savo versle, sulaukė gausybės mūsų klausimų.

Po laisvo laiko Vilniaus centre, Keistuolių teatre žiūrėjome muzikinį spektaklį „Paskutiniai Brėmeno muzikantai“. Jo metu salėje netilo juokas ir tvyrojo jaukios emocijos. Grįžtant į namus nuo veidų nedingo šypsenos bei pasiryžimas puikiai mokytis ir šiais metais.

Eligija Barkutė 2e

Išvykos akimirkos: