Tradicinis renginys „Gamtos eksperimentai“

Gruodžio 3 d. mūsų gimnazijoje vyko tradicinis renginys „Gamtos eksperimentai“. Į renginį sugužėjo 78 Utenos progimnazijų mokiniai, lydimi 9 mokytojų.

Chemijos sekcijoje dalyvavo 21 moksleivis iš Aukštakalnio, Vyturių ir Krašuonos progimnazijų. Mokiniai stebėjo reakcijas ir jų požymius pro mikroskopą. Atliko įdomiuosius chemijos bandymus: juoda gyvatė, degino vandenį, magnį, augino dumblius, tyrė hidrofobinį paviršių. Renginį vainikavo bandymas – degančios rankos, kurį išbandė patys drąsiausi mokiniai. Chemijos mokytojai Audrai Zarankienei padėjo chemijos būrelio nariai: Simona Bazytė (4b) ir Tomas Vainauskas (4a).

Fizikos sekcija sulaukė 29 jaunųjų eksperimentatorių. Čia jie atliko įvairius fizikos bandymus: optikos, elektros, mechanikos ir kitus. Buvo konstruojami ir programuojami robotai, jungiamos išmaniosios elektros grandinės, programuojama su mikrovaldikliu Arduino. Čia svečiams talkino Matas Petrėnas (4d), Eividas Martinkėnas (2c), Darius Kastanauskas (2a), Astijus Puodžiukas (2a), mokytojai Danielius Datkūnas ir Stasys Kirdeikis.

Biologijos sekcijoje bandymus atliko 25 mokiniai. Čia mokiniai atliko medžių kamienų pH tyrimus, su mikroskopu stebėjo įvairias grybines kultūras ant kriaušių lapų, taip pat atliko bandymą „Sėklų išėmimas iš vandens, nesušlapus pirštų“. Biologijos mokytojoms Violetai Karnickienei ir Stasei Šinkūnienei talkino 2c klasės merginos Deimantė Grašytė, Evelina Gogelytė, Meida Mikalauskaitė, Emilija Tarutytė, Enrika Tamošiūnaitė ir Meda Vapsvaitė.

Renginio akimirkos: