Atvira integruota pamoka „S. Daukantas – lietuvių tautinio ir dorovinio identiteto puoselėtojas“

Spalio 25 d. Utenos A. Šapokos gimnazijos bibliotekoje vyko atvira integruota pamoka „S.Daukantas – lietuvių tautinio ir dorovinio identiteto puoselėtojas“, skirta S.Daukanto 225-osioms gimimo metinėms ir Lietuvos šimtmečio paminėjimui. Pamokos metu lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Jolita Bukėnienė ir bibliotekos vedėja Vida Gudelienė supažindino su svarbiausiais autoriaus darbais, leidiniais, jo nuopelnais literatūrai bei kalbai.

Teorinė dalis buvo paįvairinta edukaciniu-informaciniu filmu, mokinių aptarimais kultūriniu ir pilietiniu aspektu bei lyginamosios analizės metodu, nutiesusiu tiltą tarp senosios ir moderniosios literatūros kūrinių, atvėrusių S. T. Kondroto romano „Žalčio žvilgsnis“ tekste esančių vaizdinių, atkeliavusių iš S.Daukanto „Būdas senovės lietuvių, kalnėnų ir žemaičių“, transformacijos kelią. Pamokoje senosios Lietuvos literatūros siejimas su šiandiena bei moderniąja literatūra leido mokiniams į tai, kas sena, įprasta ir žinoma, pažvelgti kitu, nauju žvilgsniu.

Bibliotekos informacija

Pamokos akimirkos: