Pamokos apie šiuolaikinę žurnalistiką

Spalio 4 d. net 184 įvairių klasių gimnazistai nuo ankstyvo ryto skubėjo į aktų salę – joje vyko projektas „Pamokos kitaip“, kurį vykdėme su Švietimo informacinių technologijų centru. Šiandien vykusių pamokų tema – „Šiuolaikinė žurnalistika – kaip papasakoti svarbią istoriją clicbaitų ir socialinių tinklų pasaulyje?“

Net penkias pamokas gimnazistams vedė „Nanook“ multimedijų agentūros žurnalistai Mindaugas Grigotas ir Karolis Pilypas Liutkevičius. Vaikinai kalbėjo apie tai, kaip kurti įdomų pasakojimą socialinių tinklų ir internetinės žurnalistikos pasaulyje, atkreipė dėmesį į atvejus, kada žinias žiūrime užsidėję virtualios realybės akinius. Mokiniai turėjo galimybę sužinoti, ko žurnalistai dabar mokosi iš kompiuterinių žaidimų, kaip tapti žurnalistu, žvelgiančiu į ateitį. Su gimnazistais Mindaugas ir Karolis dalinosi patirtimi, kaip pateikti įdomų ir inovatyvų pasakojimą interneto amžiuje, kokias naujas technologijas galima pritaikyti žurnalistikoje, kuo svarbi virtuali realybė.

Mokiniams šios pamokos buvo puiki proga sulaukti atsakymų į juos dominčius klausimus, suprasti, kad ne visa žurnalistika yra tik begalinis trumpų ir paviršutiniškų naujienų srautas.

Renginio akimirkos: