Donorystės akcija mūsų gimnazijoje

Balandžio 16 d. mūsų gimnazijoje buvo atvykę svečių iš VU Santaros klinikų Kraujo centro, kurie vykdė donorystės akciją. Net 28 pilnamečiai gimnazistai dalyvavo organizuojamoje akcijoje ir aukojo kraujo, o taip pat ir gimnazijos mokytojai bei direktorius Saulius Brasiūnas.

Prieš akciją gydytoja Getautė Matiekutė 3 klasių mokiniams, pasirinkusiems biologijos A lygį, vedė paskaitą apie kraujo donorystę, jos svarbą bei rodė prezentacinius filmukus. Šios akcijos iniciatorės – buvusi mūsų mokyklos mokinė Adelė Rakauskaitė ir biologijos mokytoja Violeta Karnickienė. Donorai džiaugėsi ne tik dovanomis, bet ir teigiamomis emocijomis. Keleto mokinių mintys:

„Galiu pasakyti, kad be galo džiaugiuosi, kad mūsų mokyklos mokiniai noriai įsitraukė į šią akciją. O asmeniškai galiu pasakyti, kad kiek tik save pamenu, visada noriu kam nors padėti. Na, o dabar jau sėkmingai daviau kraujo antrą kartą ir kol galėsiu, tol tikrai duosiu, nes nežinia, gal kam nors mano kraujas išgelbės gyvybę“ – Vestina Liobikaitė.

„Iš pradžių buvo tikrai baisoka, kadangi man tai – pirmas kartas. Bet malonios seselės nuramino kiekviename žingsnyje. Tad prasidėjus jau pačiam pagrindiniam procesui šypsojausi ir buvau laiminga. Gera daryti gera. Tikrai donore būsiu dar ne vieną kartą“ – Kamilė Kazickaitė.

„Per 10 minučių greit apsisuki, suteiki galbūt kažkam galimybę gyventi ilgiau, ir plius gauni karmos taškų. Ar ne puiku?“ – Kristijonas Legenis.

Dėkojame organizatoriams ir, žinoma, mūsų gimnazijos mokiniams bei mokytojams.

Eglė Zarankaitė

Akcijos akimirkos: