Nauja pilietinio ugdymo pamokų organizavimo tvarka antrose klasėse

2017–2018 m. m. gimnazijoje projekto tvarka parengta ir pradėta vykdyti nauja pilietinio ugdymo pamokų organizavimo tvarka antrose klasėse. Nuo rugsėjo pirmosios antrose klasėse nuspręsta daugiau dėmesio skirti praktinei pilietinio ugdymo veiklai. Pagal parengtą tvarką antrų klasių mokiniai pirmą pusmetį lanko pagal tvarkaraštį pilietinio ugdymo pamokas bei pasirinktinai iki mokslo metų pabaigos atlieka pilietiškumo veiklas. Praktiniam pilietiniam veikimui skiriama 18 valandų. Šios praktinės veiklos, susirinkus mokytojų pasirašytus vertinimus, užskaitomos kaip II semestro pilietiškumo pamokos.

Mokiniams rekomenduojama veikla: su mokytoju suderinta pilietinė veikla, Lietuvos atmintinų dienų, šventinių dienų minėjimai, Utenos miesto ir rajono renginiai, dalyvavimas paskaitose, susitikimuose su politologais, politikais, visuomenės veikėjais, renginiai gimnazijoje, viešojoje A. ir M. Miškinių bibliotekoje, Utenos Kultūros rūmuose, dalyvavimas edukacinėse išvykose, savo pačių inicijuotos veiklos, suderinus su dėstančiais pilietinio ugdymo mokytojais.

Norėtųsi išskirti renginius viešojoje A. ir M. Miškinių bibliotekoje, kuriuose dalyvavo Utenos Adolfo Šapokos gimnazistai ir turėjo išskirtinę progą bendrauti su žymiais žmonėmis:

Rugsėjo mėn. – „Pašnekesių ciklas (III). Teologas bibliotekoje“. Paskaita „Apie priklausomybę ir sveikimo kelionę“ su priklausomų asmenų bendruomenės „Aš esu“ vadovu kunigu Kęstučiu Dvarecku.

Spalio mėn. – paskaita-susitikimas su Europos instituto direktoriumi Vygaudu Ušacku.

Lapkričio mėn. – prof. Alfredo Bumblausko paskaita „Vasario 16-oji, Liepos 6-oji, Kovo 11-oji. Lietuvos valstybės raidos viršukalnės“.

Lapkričio mėn. – literatūrologo, istoriko prof. Pauliaus Subačiaus ir istoriko doc. dr. Nerijaus Šepečio paskaita „Lietuvių kalbos politika sovietmečiu ir dabar“.

Utenos Adolfo Šapokos gimnazijoje – dm. plk. ltn. dr. Gintauto Surgailio paskaita apie tarpukario Lietuvos nepriklausomybės kovų istoriją ir kt.

Renginių akimirkos:

vu Nuo 2013 m. rugsėjo 1 d. gimnazijoje įsteigta VGTU klasė