Edukacinė išvyka „Lietuvybės ženklai Europos šalyse“

Spalio 20–22 dienomis grupė 1–3 klasių mokinių dalyvavo edukacinėje išvykoje „Lietuvybės ženklai Europos šalyse“, skirtoje Lietuvos valstybės Nepriklausomybės paskelbimo šimtmečiui. Pasiekę Latvijos sostinę Rygą, estų kompanijos Tallink&Silje Line kruiziniu keltu „Romantika“ kėlėsi į Švedijos sostinę Stokholmą.

Jau pirmąjį vakarą vyko 2 valandų pamoka laive, konferencijų salėje. Mokytoja J. Baltuškienė parengė ir pristatė kelionės atmintinę „Kodėl verta keliauti į Švediją?“ bei trumpą pranešimą „Lietuvių konferencijai Stokholme – 100metų“. Mokytoja D. Dūdėnienė pakvietė mokinius sudalyvauti protmūšyje „Švedija – kultūra, istorija, gamta. Sąsajos su Lietuva“. Dievo Apvaizdos kongregacijos sesė Dominyka ir buvusi šapokietė Ieva Neseckaitė dalijosi mintimis apie kelionę šv. Jokūbo keliu, kalbėjo apie keliavimo prasmę. Bibliotekos vedėja V. Gudelienė kelionės metu pasiūlė naudotis mobiliąja biblioteka ir skyrė užduotį – iki kelionės pabaigos trumpai pristatyti duotas švedų autorių knygas. Vakare laukė kultūrinė programa kelte.

Ryte visi gėrėjosi žiemišku Švedijos pakrančių gamtovaizdžiu, pusryčiavo kelto restorane. Visą dieną laukė intensyvi darbotvarkė – edukacinė ekskursija po Vaza laivo muziejų, Nacionalinį Stokholmo muziejų, norintieji apsilankė patį didžiausią įspūdį palikusiame „Junibacken“ muziejuje, skirtame švedų rašytojos Astridos Lindgren istorijoms, po to sekė pasivaikščiojimas prie Karalių rūmų, po Stokholmo senamiestį. Pasitikdami Lietuvos valstybės Nepriklausomybės paskelbimo šimtmetį, suradome Grand Hotel viešbutį, kuriame 1917 m. spalio 18 d. prasidėjo Antroji lietuvių konferencija ir priešais šį pastatą nusifotografavome su Lietuvos trispalve. Vakare – smagus laisvalaikis, vakarienė kelto restorane.

Atvykus į Rygą grožėjomėms Latvijos sostinės senamiesčiu. Grįžtant autobuse grupės pristatinėjo bibliotekininkės Vidos skirtą „namų darbą“. Ypač visus sužavėjo Simonos Vanagaitės surepuotas Astridos Lindgren knygos „Ronja, plėšiko duktė“ pristatymas:

Ši knyga yra nepaprasta,

Ji kaip brokuota Šekspyro istorija.

Ten šeimos dvi pešėsi labai,

Bet įsimylėjo jų vaikai

Romejo ir Džiulijetai baigėsi blogai,

O Ronjai ir Birkui visai neprastai.

Astrida pasistengė ir tas šeimas sutaikė

Ir savo apsakymą labai gerai parašė.

Todėl rekomenduojam mes paskaityti ją jums,

Ten rasi kas patinka, nereiks skaityt „Metus“.

Net turkų melodramos iš gėdos nusilenktų,

Šiam švediškam šedevrui – jo reklamuot nereikia.

Dar labiau susidraugavę, daug patyrę ir sužinoję, kupini gerų įspūdžių ir gavę keliautojų pažymėjimus sugrįžome į gimnaziją.

Išvykos akimirkos: