Edukacinė išvyka į Molėtus

Gegužės 17 d. Adolfo Šapokos gimnazijos pirmųjų klasių mokiniai dalyvavo edukacinėje išvykoje. Išvykos metu buvo aplankytas Molėtų krašto muziejaus padalinys – dangaus šviesulių stebykla. Joje gimnazistai klausė muziejininko, etnoastronomo J. Vaiškūno paskaitos apie senąją baltų mitologiją, kartu su „Romuvos“ vaidila keliavo senojo lietuviško Zodiako pėdsakais. Lietuvos Etnokosmologijos muziejuje mokiniai apžiūrėjo eksponatus, liudijančius žmogaus ryšį su kosminiu pasauliu, klausėsi gido pasakojimo apie mokslinius fizikos, astronomijos, kosmonautikos pasiekimus. Molėtų astronomijos observatorijoje įdomią paskaitą apie garsius mokslininkus-astronomus, žymiausias pasaulio observatorijas, didžiausius teleskopus skaitė gimnazijos mokytojas S. Lovčikas, o observatorijoje sumontuotą teleskopą demonstravo VU astronomas J. Sperauskas.

Edukacinė išvyka gimnazistams padėjo giliau susipažinti su lietuvių kalbos pamokose nagrinėta baltų mitologijos tema bei praplėsti fizikos ir astronomijos žinias.

Informaciją parengė R. Zarankienė

Išvykos akimirkos: