Edukacinė išvyka

Vasario 3 d. gimnazistai, lydimi istorijos mokytojų, lankėsi Vilniuje. Ši išvyka dedikuota istoriko Adolfo Šapokos 110-osioms gimimo metinėms ir artėjančiai Lietuvos Nepriklausomybės paskelbimo dienai. Pirmiausiai išvykos dalyviai nuvyko į LR Seimą, kur juos pasitiko Seimo narė M. Petrauskienė ir Nepriklausomybės gynėjų sąjungos narys, atsargos kapitonas B. Maslaveckas. Jis vedė pilietiškumo pamoką Sausio 13-osios memoriale bei Seimo rūmuose. Seimo narė diskutavo su gimnazistais apie jaunimo dalyvavimo galimybes politinėje veikloje, vaišino kibinais, pakvietė aplankyti Valdovų rūmus.

Ten gimnazistus pasitiko buvusi gimnazijos mokinė, fondų saugotoja-tyrinėtoja Irutė Kaminskaitė. Ji pravedė labai įdomią ekskursiją po muziejų. Tačiau svarbiausias gimnazistų tikslas buvo aplankyti ir apžiūrėti A. Šapokos asmeninę biblioteką, kurią Valdovų rūmams padovanojo istorikas, habilituotas mokslų daktaras M. Jučas, saugojęs šį svarbų palikimą per visą sovietinį laikotarpį. Bibliotekininkė I. Vaitekūnaitė papasakojo, kad 2012 m. A. Šapokos anūkų sutikimu bibliotekai padovanotos 406 knygos ir 21 ypač svarbią istorinę vertę turintis leidinys, kurių seniausias siekia XVII a. Mokiniams buvo suteikta unikali galimybė apžiūrėti šiuos spaudinius. Išvykos pabaigoje I. Kaminskaitė pakvietė pasigėrėti Vilniaus panorama nuo Žemutinės pilies bokšto apžvalgos aikštelės.

Ekskursijos dalyviai dėkoja visiems, prisidėjusiems prie šios edukacinės išvykos.

Išvykos akimirkos: