Rašytojo A.Sprindžio vardo premija

Gegužės 6 d. tradicinio pavasarinio renginio – Paupoforų šventės – metu už puikius literatūros darbus Adolfo Sprindžio premijomis buvo apdovanoti trys mūsų gimnazistai: Rūta Pučaitė (I vieta), Lukas Navikas (II vieta) ir Ignė Umbrasaitė (III vieta).

Kaip atsirado ši premija mūsų gimnazijoje? Rašytojas, literatūros tyrinėtojas Adolfas Sprindis (1921–1986) gimė ir augo Žemaitijoje, Varniuose. Po mokslų Kaune ir Vilniuje liko dirbti senajame Vilniaus universitete, tyrinėjo XIX amžiaus lietuvių literatūrą, leido monografijas, sukūrė apsakymų, romaną. Likimas lėmė, kad žmoną susirado iš Aukštaitijos – iš Užpalių. Kartu jie užaugino dukrą Jūratę ir sūnų Vygandą, kurie su savo šeimomis ir sumanė įamžinti savo senelio atminimą. Taigi Utenos krašte gyvenantys Vygandas ir Onutė Sprindžiai bei vilniečių literatūros mokslininkų šeima – Jūratė Sprindytė ir jos dukra Laura Laurušaitė sumanė paskatinti gabius, drąsius, galbūt bepradedančius kūrybinį ar mokslinį kelią mūsų literatus.

Atvykę į mūsų gimnaziją, svečiai ne tik papasakojo apie iškilų savo giminės žmogų – Adolfą Sprindį, bet ir dosniai apdovanojo mūsų jaunuosius kūrėjus. Tikimės, kad ši premija taps kasmetine ir paskatins dar daugiau moksleivių atskleisti savo talentą.

Renginio akimirkos (Kornelijos Ričkutės nuotraukos):