Užklasinio skaitymo skatinimas gimnazijoje

„Naujausios literatūros skaitymo plėtra – 5“ – tęstinis lietuvių kalbos bei gimnazijos bibliotekos projektas, kurio tikslas – skatinti gimnazistus skaityti tiek programinę, tiek neprograminę grožinę literatūrą, susipažinti su naujai išleistomis knygomis. Šiemet projekte toliau dalyvauja 2a, 2c, 2d klasių gimnazistai, prie jų jungiasi 1a klasės mokiniai. Gruodžio 7 d. ir 9 d. gimnazistai pristatė po dvi arba tris rudenį perskaitytas knygas, jas lygino, daugiau dėmesio skyrė labiausiai patikusiems kūriniams.

Kūrybiškumui atskleisti ir bendradarbiavimui ugdytis šiemet užklasinio skaitymo patirtis pristatantys gimnazistai buvo skatinami naudoti ne tik PowerPoint, Canva programas, bet ir parengti vaizdo įrašų, imti interviu iš jiems nedėstančių mokytojų, paralelinių klasių mokinių, kai kurie originalią mąstyseną atskleidė, kurdami pristatymą Minecraft žaidimo pagalba sukurtose erdvėse.

Kitas projekto etapas prasideda 2023 m. vasario mėnesį. Jame dalyvausiančios klasės toliau skaitys grožinę literatūrą, o apie naujai atrastus autorius, mėgstamas temas, žanrus turės galimybę papasakoti gegužės–birželio mėnesiais.

Informaciją parengė Reda Zarankienė

Renginių akimirkos: